loading...

مرکز لیزر مو های زائد هانا

دکتر سلام / علت وجود موهای زائد در خانم‌ها چیست؟ +فیلم - جام جم ... /.../دکتر-سلام-علت-وجود-موهای-زائد-در-خانم‌ها-چیست؟-فیلم ۲۹ مهر ۱۳۹۳ -

موی زائد چیست و چگونه باید این مو های را از بین برد و رفع کرد

تاج بازدید : 2206 چهارشنبه 08 شهریور 1396 : 10:02 نظرات (0)

دکتر سلام / علت وجود موهای زائد در خانم‌ها چیست؟ +فیلم - جام جم ... jamejamonline.ir/nama/.../دکتر-سلام-علت-وجود-موهای-زائد-در-خانم‌ها-چیست؟-فیلم ۲۹ مهر ۱۳۹۳ - در مورد وجود موهای زائد پرسش‌های زیادی مطرح می‌شود؛ موهای زائد ضخیم و سیاه رنگی که روی صورت، پشت لب یا زیر چانه ظاهر می‌شوند. این مو‌ها به دلیل وجود ... حکمت رويش موي زايد در بدن انسان چيست؟ iran20.com/friend/article/showarticle/.../حکمت-رويش-موي-زايد-در-بدن-انسان-چيست؟ ۱ تیر ۱۳۹۲ - تعبير موي زائد در تعابير عرفي غير از تعابير دقيق پزشکي است ؛ در تعابير عرفي منظور مويي است که در مناطقي از بدن مانند زير شکم و يا زير ... (خبرهای علمی ) scientific news - خانم هایی که صورتشان موی ... scientific-research.blogfa.com/post/80 موی زائد چیست؟ در ابتدا باید به این نکته اشاره کنم که به هر مویی در بدن، موی زائد نمی‌گویند. بعضی از افراد به طور طبیعی بدن‌شان پرمو است و این مساله به صورت ... بهترین روش برای رفع موهای زائد چیست؟ - برترین ها www.bartarinha.ir/fa/news/157232/بهترین-روش-برای-رفع-موهای-زائد-چیست ۱۱ آذر ۱۳۹۳ - در مورد اپيلاسيون موهاي زائد صورت باورهاي بسياري وجود دارد. از قديم بيشتر خانم‌ها عادت داشتند موي صورتشان را بند بيندازند و مي‌گفتند اين روش ... اگر قصد ليزر موى زائد داريد - دکتر مریم ملکی | متخصص ... www.doctormaleki.com/index.php?ToDo=ShowArticles&AID=18241 عوارض ليزر موهاى زائد چيست؟ اگر فرد آفتاب گرفته باشد ممکن است پوستش بسوزد و جای آن لکهای سفید و يا تيره ایجاد شود. همچنین اگر بعد از لیزر مراقبتهای لازم را ... عوارض لیزر کردن موهای زائد چیست؟ www.entekhab.ir/fa/news/206890/عوارض-لیزر-کردن-موهای-زائد-چیست ۶ خرداد ۱۳۹۴ - باید توجه داشت بعضی متخصصان معتقدند به جای حذف موهای زائد بهتر است اصطلاح كاهش موهای زائد را به كار برد. لیزر چیست؟ لیزر نوری تك رنگ و تك ... مرکز تحقیقات کاربرد لیزر در علوم پزشکی - لیزر موی زائد: ... https://laser.sbmu.ac.ir/?fkeyid=&siteid=150&pageid=34187 برای نواحی محدود و یا برای از بین بردن موهای سفید البته الکترولیز می تواند بسیار مفید باشد. لیزر چیست؟ لیزرنوری تك رنگ و تك طول موج است. در لیزر موهای زائد ... دلیل بیرون آمدن ناگهانی موهای بلند روی چانه چیست؟ - الو دکتر https://www.alodoctor.ir/news/.../دلیل-بیرون-آمدن-ناگهانی-موهای-بلند-روی-چانه-چیس... متخصصان می‌گویند که بیرون آمدن مو در چانه در بین زنان بسیار شایع است. اما واقعا ... دلیل بیرون آمدن ناگهانی موهای بلند روی چانه چیست؟ ... موهای زائد چانه نشانه چیست؟ همه چیز دربارهٔ لیزر موهای زائد بدن - سلامت آنلاین www.salamatonline.ir/news/385/همه-چیز-درباره-لیزر-موهای-زائد-بدن ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - علائم تأثیر لیزر موهای زائد بدن چیست؟ * کاهش تعداد مو‌ها * کاهش سرعت رشد * نازک شدن مو‌ها * کمرنگ‌تر شدن مو‌ها که همه این‌ها منجر به طبیعی‌تر شدن منظره ... لیزر موهای زائد | اگر قصدلیزر موهای زائد صورت و بدن دارید ... namnak.com/لیزر-موهای-زائد.p24299 لیزر موهای زائد و لیزر موهای زائد صورت و بدن و نکات مهم لیزر موهای زائد و دانستنی های قبل از لیزر موهای زائد و ... تفاوت قیمت خدمات لیزر در مراکز مختلف ناشی از چیست؟

 

موی زاید چیست؟ و چگونه باید آنرا از بین برد؟

بسیاری از خانم ها از داشتن موی زاید روی صورت یا بدن خود رنج می برند. این ناراحتی نسبتا شایع در اغلب موارد ظاهر خانم ها را برایشان آزاردهنده و ناخوشایند می کند و حتی تاثیر منفی در روحیه آنها می گذارد. از این رو همه کسانی که چنین مشکلی دارند در پی روش هایی هستند که از شر این موها خلاص شوند اما قبل از هر چیز باید بدانید که این موهای زاید اگر به صورت ریشه ای و اساسی درمان نشوند به حالت اولیه خود برمی گردند. در مطلب زیر دکتر علی ربانی، متخصص غدد به ما اطلاعات کاملی در این باره می دهد.

 

 

● موی زاید چیست؟

 

در ابتدا باید به این نکته اشاره کنم که به هر مویی در بدن، موی زاید نمی گویند. بعضی از افراد به طور طبیعی بدن شان پرمو است و این مساله به صورت ژنتیکی در آنها دیده می شود. به طور کلی رشد موی بیش از حد در خانم ها مطلوب و خوشایند نیست و برای آنها مشکل ساز می شود. موی زاید به موهای ضخیم و تیره ای می گویند که در خط میانی بدن مثل صورت، چانه، گلو، سینه و دور ناف دیده می شوند. در واقع موهای زاید با موهای سراسر بدن فرق می کند و رشد بیش از حد آنها موجب مشکل و ناراحتی در خانم ها می شود.

 

● دلیل به وجود آمدن موهای زاید چیست؟

هیرسوتیسم نام اصلی و مشکل رشد موهای زاید در بدن خانم هاست. این ناراحتی معمولا سال های بعد از دوران بلوغ در خانم ها آشکار می شود. به طور کلی دو دلیل اصلی برای به وجودآمدن هیرسوتیسم وجود دارد. هورمون های مردانه در زنان از تخمدان و غدد فوق کلیوی ترشح می شوند. زمانی که ترشح این هورمون های مردانه در بدن زنان افزایش می یابد باعث رشد غیرطبیعی موهای ضخیم و تیره در نواحی مختلف بدن خانم ها می شود. معمولا زنانی که کیست های متعدد در تخمدان خود دارند با این ناراحتی مواجه می شوند.

 

دلیل دیگر، این است که گیرنده های موی بعضی از خانم به مختصر هورمون مردانه ای که در بدن آنها ترشح می شود واکنش نشان می دهد. آسیب تخمدان و بیماری غدد داخلی می تواند موجب هیرسوتیسم در خانم ها شود. بنابراین افزایش بیش از حد سطح هورمون های مردانه و حساسیت به آنها باعث ازدیاد موهای زاید در بدن می شود. همچنین در مواردی به هم ریختگی هورمون ها در بدن خانم ها باعث رشد بیش از حد مویی که وابسته به آندروژن یا هورمون های مردانه است. می شود.

 

 

● علایم ناراحتی هیرسوتیسم در خانم ها چیست؟

 

اگر در بدن یا صورت خود با افزایش ناگهانی و غیرطبیعی مو روبه رو شدید، بدانید که این یکی از علایم هیرسوتیسم است، بنابراین به پزشک مراجعه کنید و در پی برطرف کردن آن باشید. ریزش مو در ناحیه دو طرف پیشانی نیز یکی دیگر از علایم ناراحتی موهای زاید در خانم هاست.

 

آیا هیرسوتیسم در دوران بارداری خانم ها تاثیر می گذارد؟

 

بعضی از خانم ها هستند که قبل بارداری دچار هیرسوتیسم می شوند اما بعد از زایمان اثرات این ناراحتی به کلی برطرف می شود. در مورد خانم هایی که در دوران بارداری با رشد موهای زاید در بدن روبه رو می شوند باید بگوییم که این موها نیز پس از زایمان از بین می روند.

 

● راه های درمان این گونه موهای زاید چیست؟

درمورد هیرسوتیسم خفیف به راحتی با استفاده از روش های موضعی می توان با آن مدارا کرد ولی اگر این ناراحتی در حال افزایش باشد باید حتما آزمایش هایی در بیمار انجام و علت اصلی بیماری بررسی شود. مناسب ترین روش، استفاده از داروهای ضدآندروژن (ضد هورمون های مردانه) است که باعث خنثی شدن آندروژن و جلوگیری از ترشح هورمون های مردانه می شود و تاثیرات این هورمون ها را تا حد زیادی کاهش می دهد. لیزر، تراشیدن مو، استفاده از موم و الکترولیز روش های موضعی ای هستند که می توان برای از بین بردن موهای زاید به کار برد.

 

البته کارهای موضعی درمان قطعی را تضمین نمی کند به دلیل اینکه چنین روش هایی علت ناراحتی را از بین نمی برد و درحقیقت تنها در موضع خاصی موهای زاید را دفع می کند. وقتی یک بیماری سیستماتیک در بدن رخ می دهد و کار بدن را به هم می زند باید حتما به صورت ریشه ای آن را درمان کرد. در بعضی از خانم ها بهترین کار باردارشدن آنهاست و بعد از بارداری نیز استفاده از قرص های جلوگیری کننده از بارداری، کورتون ها و هورمون ها که نمی گذارند هورمون های مردانه به گیرنده ها برسند به بیماران پیشنهاد می شود. البته برحسب مکانیسم داروها، اثرات آن کم و زیاد می شود و بر حسب نوع علت ناراحتی نیز درمان های متفاوتی وجود دارد.

 

روش هایی مثل لیزر موهای زاید تنها در ناحیه خاص بدن، موها را تخریب می کند و امکان رشد موی زاید در آن ناحیه را از بین می برد. همان طور که گفتیم استفاده از داروها مناسب ترین روش پیشنهادی برای برطرف کردن و جلوگیری از موهای زاید است و تاثیر هورمون های مردانه را کاهش می دهد. البته چند ماهی طول می کشد تا این دارو در بدن خانم ها تاثیر بگذارد. بنابراین باید در مصرف این داروها دقت لازم را به کار ببرید و به طور مرتب برای مدتی از آنها استفاده کنید تا اثر خود را نشان دهند

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 294
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 5
 • تعداد اعضا : 3
 • آی پی امروز : 55
 • آی پی دیروز : 158
 • بازدید امروز : 84
 • باردید دیروز : 237
 • گوگل امروز : 3
 • گوگل دیروز : 26
 • بازدید هفته : 975
 • بازدید ماه : 13,684
 • بازدید سال : 63,331
 • بازدید کلی : 387,494